مدیر روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد گفته که در شبانه روز بیش از چهار و نیم میلیارد تومان در این شهر هزینه میشه.ما اول فکر کردیم آقای حامد مقدم منظورش این بوده که شهرداری دوست داره چهار و نیم میلیارد تومان در شبانه روز در شهر هزینه کنه ولی به دلیل عدم کمک های دولتی وسعش نمیرسه! ...
عدش فکر کردیم شهرداری در راستای افزایش نشاط عمومی که اتفاقاً از وظایفش هم هست، داره شوخی میکنه! ولی پرس و جو کردیم، دیدیم نه، به هر مشقتی هست پول رو جور میکنن و واقعاً هزینه میشه.
(البته کمک های شهروندانی که عوارضشون رو به موقع پرداخت می کنن هم خیلی تاثیرگذاره.) این آقای مدیر گفته که شهرداری طی شبانه روز برای رضایتمندی بیشتر شهروندان، خدماتی مثل رفت و روب، ‌جمع آوری زباله و آبیاری فضای سبز رو انجام میده. علی آقای حامد مقدم همچنین هزینه سالانه هر شهروند رو 300 هزار تومان اعلام کرده که نسبت به دو سال گذشته دو برابر شده.
با تحقیقاتی که ما کردیم متوجه شدیم که بخشی از این هزینه هایی رو که گفته شد، خود شهروندان با پرداخت به موقع عوارض تامین می کنند. البته هر شهروندی عوارضش رو میده.
کسی که عوارض نمیده، آدم هست ولی شهروند نیست! یه جورایی مثل این میمونه که بدون بلیط وارد سینما شده و داره فیلمی رو میبینه که هزینه اش رو پرداخت نکرده. اینکار اسم دیگه ای هم داره؟!