سخنگوی شهرداری مشهد گفت:در راستای توسعه مناسبات انسانی و تقویت همكاری های دوستانه میان خراسان رضوی و ایالت پنجاب، شهردار مشهد به كشور پاكستان سفر می كند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی حامد مقدم افزود: به منظور هدایت، پیگیری، تسریع و تسهیل روند اجرایی شدن توافقات و معرفی زمینه های جدید همكاری طرفین، این سفر با حضور جمعی از مدیران شهرداری مشهد، صورت می گیرد. ...

 

وی در ادامه اهم برنامه های این هیات در ایالت پنجاب را توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با اولویت قطار شهری ، اتوبوسرانی و تاكسیرانی ،احداث سامانه كنترل مكانیزه و هوشمند ترافیك ، خدمات عمومی رفاهی و نظافت شهری اعلام كرد .
حامد مقدم همچنین ایجاد فضای سبز ، مدیریت پارك ها ، احداث گلخانه ها و زیبا سازی شهری، مدیریت پسماند، بازیافت تبدیل مواد و احداث نیروگاه بیوگاز را از اهم برنامه های شهرداری مشهد در كشور پاكستان برشمرد .
وی دیگر برنامه های سفر به ایالت پنجاب را در احداث كارخانه تولید آسفالت ، ساماندهی ماشین آلات و تجهیزات خدمات شهری و اصلاح معابر ، بهبود میادین و روكش خیابان ها عنوان كرد .
وی در ادامه به مرمت آثار باستانی و فضاهای تاریخی و بازسازی و توسعه اماكن مذهبی ،صدور خدمات فنی و مهندسی و مشاوره ،آموزش و تربیت نیروی انسانی مجرب و افزایش بهره وری، مدیریت مهندسی بحران،كنترل حوادث طبیعی و ارتقای جایگاه روابط عمومی و بین الملل در تعاملات داخلی و خارجی شهری اشاره كرد و گفت : با آغاز همكاری بین دو كشور،با انعقاد قراردادی جداگانه بین طرفین در هر مورد آغاز خواهد شد كه در آن سهم هر یك از طرفین در اجرا، نحوه تامین هزینه ها و بهره برداری از نتایج روشن خواهد شد.
لازم به ذكر است در این سفر چهار روزه، مدیر روابط عمومی و بین الملل، معاون خدمات شهری و مدیران سازمان اتوبوسرانی، سازمان حمل و نقل و ترافیك، سازمان بازیافت و تبدیل مواد، سازمان پارك ها و فضای سبز، شركت قطار شهری و موسسه صنعتی گوشت، شهردار مشهد را همراهی خواهند كرد.