سخنگوی شهرداری مشهد از آماده افتتاح شدن پروژه بزرگ تقاطع جمهوری اسلامی همزمان با روز عید سعید فطر خبر داد.مهندس علی حامد مقدم گفت : این پروژه بطور میانگین بایستی دربازه زمانی3 ساله به اتمام میرسید به عبارتی دیگر به لحاظ فنی پیش‌بینی این پروژه 36 ماهه بود که اکنون این پروژه با همت وتلاش بالای همکاران ما در شهرداری مراحل پایانی خود راطی می کند ودر ظرف مدت زمانی کمتر از 18 ماه به انجام رسیده که خود رکوردی ملی است. وی خطاب به خبرنگاران گفت: ما با رسانه ها هم دغدغه هستیم وبه دنبال اطلاع‌رسانی به شهروندان می باشیم ...

وی اظهار داشت نهایت تلاش خود را برای حذف نارضایتی عموم مردم از عملکرد شهرداری وتحصیل رضایت مندی شهروندان به کار گرفته ایم. چرا كه معتقدیم مشهد پایتخت معنوی ایران و بزرگترین كلانشهر مذهبی جهان است و این ادعای بزرگترین كلانشهر مذهبی جهان پشتوانه تحقیقاتی و علمی دارد. چنانچه فاكتورهای وسعت، جمعیت، میزان زایر و گردشگر و همچنین گردشگران غیرایرانی را در نظر بگیریم مشهد به عنوان اولین كلانشهر مذهبی جهان شناخته خواهد شد.
وی با اشاره به حضور سالانه 20 میلیون زایر در شهر مشهد و وجود یك میلیون تا یك میلیون و 100 هزار نفر زایران غیر ایرانی در این میان افزود : در این راستا برای اداره همكاری‌ها و ارتباطات بین‌الملل روابط عمومی شهرداری مشهد دو ماموریت را تعریف كرده‌ایم كه شناساندن ظرفیت‌های مشهد به سایر كلانشهرها و استفاده از تجارت سایر كلانشهرها برای پیشرفت مشهد این دو ماموریت را شامل می‌شود.
سخنگوی شهرداری مشهد در ادامه سخنانش به افتتاح رسمی مرکز مدرن ومتفاوت ارتباطات مردمی 137 درآینده ای نزدیک اشاره كرد و افزود : اولین طرحی كه در آینده‌ای نزدیك افتتاح خواهد شد مركز ارتباطات مردمی 137 است كه به مدت سه هفته كار آزمایشی خود را شروع كرده و در حال حاضر این مرکز بصورت 3 شیفته پاسخگوی شهروندان می باشد، به طوری که در حال حاضر صد درصد افرادی که با این مرکز تماس گرفته اند از عملکرد این مرکز رضایت خاطر داشته اند.
حامد مقدم همچنین اشاره به تعداد تماس های مردمی انجام شده حجم بالای فعالیت های در این مركز اشاره كرد و گفت : در طی یک ماه گذشته بطور میانگین در هفته بیش از 900 تماس مردمی از طریق مرکز 137 صورت گرفته و این در حالی بوده است که در گذشته ماهانه حداکثر یک هزار تماس وجود داشته است . وی ادامه داد: شعاری كه در این مركز دنبال می‌كنیم پاسخگویی به شهروندان تا حداكثر 24 ساعت بعد از اولین تماس است و در آن سعی می‌كنیم به مشكلات شهروندان و پیام‌های آن‌ها رسیدگی شود. تدوین آیین‌نامه اجرای كمیته نامگذاری شهر مشهد دیگر موضوع مورد بحث توسط مهندس حامد مقدم بود وی در این باره افزود : این آیین‌نامه در اختیار شورای شهر قرار گرفته است و با تصویب آن دیگر خیابان‌های اصلی همنام در شهر مشهد نخواهیم داشت. حذف عناوین شمالی و جنوبی یا شرقی و غربی از نام خیابان‌های شهر مشهد در راستای این آیین نامه انجام و مطمئنا تحولی در این خصوص انجام خواهد شد. حامد مقدم در ادامه به معرفی مختصر دیگر طرح‌های مدیریت روابط عمومی شهرداری مشهد اشاره كرد و گفت: طرح شهریاران كودك و نوجوان از مهر ماه شروع شده و سعی داریم از طریق آن و با استفاده از كودكان و نوجوانان پیام‌های خود را به خانواده‌ها برسانیم. وی تصریح كرد: در این طرح برای كودكان و نوجوانان كارت شهریار صادر می‌شود.
سخنگوی شهرداری مشهد از افتتاح طرح تاسیس اولین باشگاه وبلاگ نویسان شهر مشهد یاد كرد و افزود : برای افتتاح این طرح منتظر حضور مسوولان كشوری در شهر هستیم. وی در ادامه از طرح های" ایجاد روابط عمومی داخلی، ایجاد تولیدات گسترده محصولات رادیویی و تلویزیونی، صفحه شهریاران در روزنامه شهرآرا، ایستگاه بلوتوث ، راه‌اندازی سایت مشهد، ارتباط ویژه با NGOها، نصب هفته‌نامه در اتوبوس‌ها و مساجد و همچنین پیگیری راه‌اندازی رادیو پیام " یاد كرد و افتتاح آن را طی هفته های آتی اعلام كرد. سخنگوی شهرداری مشهد در ادامه سخنانش افزود : ما به دنبال گسترش تعاملات خود در حوزه مدیریت با دیگرشهر ها هستیم بطوری که در طی یک ماه گذشته روابط عمومی شهرداری مشهد میزبان بیش از یکصد نفر مهمان خارجی در رابطه با موضوعاتی چون دوره های دانش افزایی بوده است.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری مشهد چشم‌انداز روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد را کمک به ایجاد و تحقق فرهنگ شهروند محوری برشمرد و گفت: افزایش آگاهی شهروندان نسبت به وظایف و عملکرد شهرداری مشهد و تبیین حقوق و وظایف شهروندی، افزایش تاثیر نظرات شهروندان در برنامه‌ریزی فعالیت‌های شهرداری، کمک به افزایش مشارکت عمومی فراگیر اجتماعی مردم از جمله اهداف اساسی این مجموعه می‌باشد. حامد مقدم خاطر نشان کرد : ما همه مردم را از خودمان می دانیم وانتظار داریم مردم نیز مارا از خودشان بدانند چرا که شهرداری نهادی عمومی است و باید برای اداره شهر با شهردار ی مشارکت داشته باشند.
سخنگوی شهرداری مشهد در تشریح وضعیت پروژه‌های شهر گفت: امروز در حال اجرای 78 پروژه عمرانی در سطح شهر هستیم و این نوید را می‌دهم كه تمام پروژه‌ها با سرعت قابل قبولی در حال اجراست هر چند ممكن است در بعضی از آن‌ها كندی‌هایی دیده شود. وی با ابراز رضایت از سرعت پروژه میدان شهدای مشهد گفت: به علت وجود ریزپروژه‌های فراوان در این پروژه بزرگ شهری مشكلات عدیده‌ای برای تملك اراضی داریم. وی ادامه داد: در دهه فجر امسال بخش دیگری از ریزپروژه‌های پروژه میدان شهدا افتتاح خواهد شد و انشاءالله پیش‌بینی ما برای افتتاح پروژه در سال 1390 محقق خواهد شد.
سخنگوی شهرداری مشهد در رابطه با وضعیت پروژه پل میدان بار نوغان عنوان كرد: متاسفانه این پروژه تبدیل به یك معضل شده است اما برای خرید 90 درصد اراضی آن پرونده تشكیل شده و اگر از لحاظ مالی وضعیت بهتر شود این اراضی خریداری خواهد شد.
وی تصریح كرد: نمی‌توانم در رابطه با زمان افتتاح این پروژه قولی بدهم زیرا تحصیل املاك آن از لحاظ رقمی چند برابر هزینه خود پروژه است. مهندس حامد مقدم در رابطه با سرانه فضای سبز شهر اظهار داشت: این روند دو سال پیش حدود 6 متر مربع بوده كه در حال حاضر به 6/9 متر مربع برای هر نفر رسیده است.
وی افزود: شهرداری برای هر شهروند مشهدی سالانه 150 هزار تومان هزینه می‌كند در حالی كه شهروندان از محل عوارض نوسازی فقط 11 هزار تومان آن را پرداخت می‌كنند. وی خاطر نشان كرد: در سال گذشته 22 میلیون نفر از پارك ملت مشهد بازدید كردند در حالی كه برای هر نفر كه وارد پارك ملت می‌شود 140 تومان هزینه می‌شود. حامد مقدم تصریح كرد: شیر نفت روی شهرداری‌ها باز نیست و ما كمتر از اعتبارات دولتی استفاده می‌كنیم در حالی كه شهرداری یك سازمان دولتی نیست و معتقدم حساب شهرداری حساب مردم است. سخنگوی شهرداری مشهد با اشاره به در پیش بوده ماه مبارك رمضان گفت: برای لیالی مبارك قدر اتوبوسرانی وظیفه دارد سرویس‌دهی لازم را به شهروندان به طور مناسب انجام دهد. وی ادامه داد: ساعت كار شهرداری در این ماه 8 صبح تا یك بعدازظهر خواهد بود. حامد مقدم در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت بازارهای روز شهری گفت: به علت تجربه خوب شهرداری در راه‌اندازی این بازارها تصمیم گرفته شد كه این بازارها را در خصوص عرضه بازار گوشتی و محصولات این چنینی نیز توسعه دهیم.
سخنگوی شهرداری مشهد در خصوص انتقاد یكی از خبرنگاران در مورد پاسخگو نبودن مدیران شهرداری گفت: در همه ارگان‌ها مدیرانی وجود دارند كه رسانه‌ای نباشند؛ این اهتمام وجود دارد كه مدیران نسبت به رسانه‌ها پاسخگو باشند كه البته هستند ولی شدت و ضعف دارند همچنین گرفتاری‌های شغلی هم مانع از پاسخگویی بعضی از مدیران می‌شود.وی تصریح كرد: با این وجود مجموعه روابط عمومی شهرداری در تمام سازمان‌ها، معاونت‌ها و مناطق موظف به پاسخگویی به رسانه‌ها هستند و اگر هم این اتفاق نیفتاد بنده به عنوان سخنگوی شهرداری در هر حالتی پاسخگو خواهم بود.
حامد مقدم صحبت‌های یكی از خبرنگاران مبنی بر گزینشی پاسخ دادن مدیران شهرداری را رد كرد و گفت: بحث گزینشی را نمی‌پذیریم اما بر تعامل تكیه داریم، تعامل یك روند دوسویه است و منظورمان این نیست كه فقط نقاط قوت را بگویید. وی ادامه داد: متاسفانه بعضی وقت‌ها احساس می‌كنیم كه رسانه‌ها با ما گزینشی برخورد می‌كنند ولی گزینشی كار كردن را از هر دو طرف نمی‌پذیریم.
سخنگوی شهرداری مشهد در رابطه با وضعیت مدیرعامل شركت قطار شهری نیز گفت: در حال حاضر معاون حمل و نقل شهردار، مسوولیت سرپرستی شركت قطار شهری را نیز بر عهده دارد ولی در آینده‌ای نزدیك مدیرعامل این شركت معرفی خواهد شد و شهردار نیز این موضوع را مد نظر دارد. حامد مقدم بر انجام نظارت جدی در مجموعه شهرداری تاكید كرد و گفت: در مجموعه شهرداری به دنبال مچ‌گیری نیستیم بلكه هدفمان استقرار و اجرای فضای خودنظارتی است اما اگر مشكل و تخلفی می‌بینیم با جدیت برخورد كنیم.همچنین در این جلسه مقرر گردید به طور منظم نشست خبرنگاران با وی بصورت منظم وماهانه برگزار گردد.